KDO JSME?

Studentské centrum oboru Agropodnikání (SCOA) bylo založeno v lednu 2017.

Po několika týdnech příprav byla činnost centra představena vedení Zemědělské fakulty, především pak děkanovi prof. Šochovi, vedoucímu Katedry krajinného managementu doc. Ondrovi a doc. Skořepovi z její Sekce ekonomiky a managementu rurálního prostoru.

Poté získalo centrum od vedení fakulty statut k činnosti a byla mu příslíbena veškerá podpora a pomoc v jeho činnosti.

CO DĚLÁME?

Podpora podnikání studentů již během studia

Prvotním a hlavním úkolem centra je pomáhat studentům nejen Zemědělské fakulty s jejich podnikatelskými záměry a pomáhat jim naplánovat jednotlivé kroky jejich myšlenky (podnikatelského záměru) a poté zprostředkovat potřebné kontakty, informace a prostředky.

Přednášky a exkurze

Centrum pořádá serií inspirativních přednášek s názvem "Nejen v zemědělství" a organizuje exkurze a workshopy pro studenty. 

 

 

Po celou dobu své činnosti centrum navazuje nové kontakty a rozšiřuje již stávající, mezi které patří Jihočeský vědecko-technický park, a.s.; Smart region; Smart akcelerátor; Agrární komora; Hospodářská komora a mnoho jiných organizací na doporučení děkana ZF JU.

Navazováné nových kontaktů je nezbytné pro plnění funkce podpory podnikatelských záměrů studentů. Tvorba sítě "aktivních podnikatelů" umožní převést a rozšířit teoretické znalosti do praxe, například formou stáží, které by studentům umožnily náhled do praxe v rámci jejich specializací.

V neposlední řadě by centrum rádo navázalo spolupráci i s dalšími katedrami a zprostředkovalo kontakt se zahraničními univerzitami a institucemi pro vzájemnou spolupráci.

ČLENOVÉ

Jiří Sláma - koordinátor, spoluzakladatel SCOA

Jsem doktorand na ZF JU v Českých Budějovicích. Ve volném čase (pokud nějakým mám:-) ) chodím běhat, plavat, projedu na koni, či se projdu v přírodě. Také rád čtu, konkrétně žánr „Finnish Weird/Suomikumma/finské podivno“ a mým nejoblíbenějším spisovatelem je Pasi Ilmari Jääskeläinen, i když dobrých autorů a žánrů je mnoho a těžko mezi nimi vybírat ty nejlepší.

 

V budoucnu bych rád setrval na univerzitě a věnoval se projektům a výzkumu. A také mám nějaké sny…

 

Pro SCOA bych si přál rozvoj spolupráce napříč katedrami ZF JU a možná časem i fakultami. Dalším velkým přáním je, aby se do SCOA aktivně zapojovali studenti ZF JU a nasbírali tak zkušenosti a pomohli nejen rozkvětu centra, ale i sami sebe. Protože své prostředí (pracovní, studijní, ale i osobní) si děláme právě my sami. 

scoa.zf.ju@gmail.com

Ondřej Otáhal - webmaster, spoluzakladatel SCOA

Jsem studentem Agropodnikáni na ZF JU v Českých Budějovících. Rád jezdím na MTB, chodím do hor a věnuji se novým technologiím. 

Velice rád bych se v budoucnu věnoval podnikání a realizaci různých podnikatelských záměrů. Chtěl bych, aby SCOA sloužilo jako katalyzátor studentských aktivit a podnikatelských záměrů.

Zároveň centrum slouží ke zprostředkovávání kontaktů, nápadů, stáží a vytváření nových přístupů k výuce. 

scoa.zf.ju@gmail.com

Václav Jungwirth

Mým největším koníčkem je sport. Hodně rád běhám, plavu, jezdím na kole, hraju squash atd. Zajímám se o chov hospodářských zvířat, převážně skotu.

Baví mě práce se všemi kategoriemi skotu a největší pouto jsem si k těmto zvířatům vytvořil v Irsku, kde jsem strávil 1 rok po bakalářském studiu.

Ve studentském centru vyjednávám stáže pro naše studenty a věnuji se organizačním věcem.

scoa.zf.ju@gmail.com

Please reload

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now